Baza wiedzy

Otyłość a życie seksualne

Według najnowszych danych w Europie otyłych jest 22% kobiet i 15% mężczyzn, a nadwaga dotyczy ponad połowy Europejczyków.

Zbyt duża waga jest przyczyną wielu problemów - zwiększa ryzyko groźnych chorób, obniża sprawność fizyczną, prowadzi do problemów natury psychologicznej, a także znacznie obniża jakość życia seksualnego.

Bardzo często powodem zaburzeń seksualnych u osób otyłych jest niskie poczucie własnej wartości, wywołane brakiem akceptacji własnego ciała. Wiąże się to z pesymizmem, bardzo niską samooceną i odrzuceniem przez otoczenie.

Zwykle poczucie wstydu oraz lęku przed oceną partnera uniemożliwiają otyłym odczuwanie przyjemności z seksu i często prowadzą do całkowitego zaniechania kontaktów seksualnych.

Według raportu przeprowadzonego we Francji, otyli mężczyźni mieli o 70% rzadziej powyżej jednej partnerki, a otyłe kobiety miały o 30% rzadziej jakiekolwiek kontakty seksualne.

Z kolei amerykańskie badania wykazały, że wraz ze wzrostem masy ciała wyraźnie obniża się poziom testosteronu u mężczyzn. U otyłych panów powyżej 45 roku życia jest on niższy o 40%, a u cukrzyków o 50%. Z czym to się wiąże? Niższe stężenie testosteronu we krwi to niższe libido...

Dodatkowo otyłość zaburza mechanizmy naczyniowe, a tym samym procesy odpowiedzialne za wywołanie i utrzymanie wzwodu.


Problemów związanych z seksem otyłych jest więcej: osłabiona wrażliwość na bodźce, zadyszka czy zbyt duży obwód brzucha zniechęcają do miłosnych figli...

Copyright © 2008-2024 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.