Szukaj
ok
blogi
  1. 2012-12-28 sylwia24 | 
  2. 2012-12-24 molly | 
  3. 2012-12-17 euforia | 
  4. 2012-11-28 omerta13 | 
  5. 2012-11-11 unikate | 
  6. 2012-11-11 rastafarianka | 
  7. 2012-11-01 tomm001 | 
  8. 2012-10-08 Uzależniona28 | 
  9. 2012-10-06 psyche | 
  10. 2012-10-04 Loca | 
blogi statystyki
Już 152 osób założyło u nas bloga.
Napisaliście 237 notek
i komentarzy

Nie masz jeszcze swojego pamiętnika? Załóż go już teraz za darmo!
wszystkie aktualności
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, których posiłek bez sporego kawałka "mięcha" to nie posiłek...
dodano: Poniedziałek, 14 Styczeń 2013, 19:28:04
Naukowcy z Jerozolimy ustalili, że mięsne menu wcale nie musi podwyższać poziomu cholesterolu we krwi. By zniwelować niekorzystne właściwości mięsa wystarczy kieliszek czerwonego wina.
"Smak wraca na Ukrainę"
dodano: Poniedziałek, 14 Styczeń 2013, 18:17:18
Pamiętacie czasy palenia w barach i restauracjach? Zapewne większość z Was nie chciałoby do nich wracać. Zakaz palenia zwłaszcza tam, gdzie spożywa się posiłki, to rzecz konieczna. Ukraiński rząd dopiero w ubiegłym roku doszedł do takiego wniosku...
Inteligentny widelec
dodano: Poniedziałek, 7 Styczeń 2013, 20:50:12
Jeśli nie potrafisz poskromić apetytu i zmagasz się ze zbędnymi kilogramami, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Francuscy naukowcy stworzyli sztućce, które kontrolują ilość i szybkość, z jaką spożywamy nasze codzienne posiłki i uczą poprawnych nawyków.
Koniec swobody w produkcji i sprzedaży papierosów elektronicznych?
dodano: Piątek, 4 Styczeń 2013, 9:50:03
Komisja Europejska przygotowała projekt dyrektywy przewidujący wprowadzenie restrykcyjnego prawa uderzającego w producentów takich wyrobów. Powód? Brak wystarczających badań dotyczących wpływu elektronicznych papierosów na zdrowie...
Czy misie panda uzdrowią ludzi?
dodano: Czwartek, 3 Styczeń 2013, 8:35:24
Wyniki najnowszych badań prowadzonych przez chińskich naukowców dają nadzieję na opracowanie nowych, lepszych antybiotyków. Innowacyjny lek bazowałyby na substancji znajdującej się w... krwi pandy.

Fast foodowe igraszki ze zdrowiem i z dobrym smakiem

Ostatnie lata przyniosły ogromną popularność jedzenia typu fast food. W wielu krajach stało sie ono sposobem na szybkie i stosunkowo tanie zaspokojenie głodu. Niestety są też minusy takiego sposobu odżywiania się, a głównym z nich są dodatkowe kilogramy przybywające w zastraszającym tempie. Niska jakość produktów używanych do przygotowywania ich sprawia, że obfitują w tzw. puste kalorie, nie zawierając przy tym praktycznie żadnych cennych składników odżywczych.
Dla smakoszy wiele do życzenia pozostawia także estetyka stołowania się w restauracjach serwujących takie jedzenie. Nie pozostawia ono miejsca na celebrację posiłków. "Fast food staje się zaprzeczeniem dialogu poprzez jedzenie" - taką opinię na temat śmieciowego jedzenia wygłosił ostatnio przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kardynał nominat Gianfranco Ravasi.
Kiedyś nie wypadało jeść w biegu, dzisiaj nikogo nie dziwi widok spieszących się ludzi z hamburgerem czy kawałkiem gorącej pizzy w ręce. Fast food zdobył popularność na całym świecie i stopniowo zmienia obyczaje żywieniowe ludzi.
Dietetycy i lekarze apelują, że częste jedzenie potraw bogatych w tłuszcze zwierzęce sprzyja powstawaniu niektórych nowotworów układu pokarmowego, przyspiesza miażdżycę oraz chorobę wieńcową. Jednocześnie zawierają one ogromne ilości kalorii, a jak wiadomo ich nadmiar to prosta droga do otyłości, która jest chorobą.Systematyczne jedzenie "byle czego" i "byle jak" kończy się szkodą dla zdrowia - prędzej czy później nasz organizm zbuntuje się przeciw takiej bylejakości "paliwa", które mu dostarczamy. Oczywiście, że raz na jakiś czas, jeśli mamy ochotę, możemy sięgnąć po hamburgera, kawałek pizzy czy zapiekankę, ale w dniu, w którym po nie sięgniemy, powinniśmy zadbać o to, żeby pozostałe posiłki zawierały dużą ilość warzyw, owoców i nabiału.
W pułapkę fast foodów szczególnie łatwo wpadają dzieci. Pobyt w restauracji McDonald lub podobnej kojarzy się im z przyjemnością (np. w postaci otrzymanej wraz z zestawem zabawki) i z nagrodą, rodzice bowiem często traktują weekendową wyprawę do niej jako nagrodę za dobre stopnie w szkole lub dobre zachowanie.
Tymczasem nasze nawyki żywieniowe kształtują się już w okresie dzieciństwa. Wtedy przyzwyczajamy do określonych smaków i ulubionych potraw, dlatego tak ważne jest racjonalne odżywianie już od najmłodszych lat, gdyż decyduje ono o późniejszych preferencjach żywieniowych i stanie zdrowia młodego pokolenia.
Pamiętajmy więc, że jeśli szybko żyjemy i szybko jemy, to szybko tyjemy.

Copyright © 2008-2010 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.
Autoagresja