Baza wiedzy

Osobowość a wybór i sposób trzymania drinka

Dr Glenn Wilson z Królewskiego College'u Londyńskiego twierdzi, że ze sposobu, w jaki ludzie trzymają swoje drinki, można wyczytać pewne cechy ich osobowości.
 

 

 


Na podstawie obserwowanych u 500 osób wskazówek mowy ciała dotyczących otwartości oraz na podstawie określonego sposobu picia, naukowiec wyodrębnił osiem podstawowych typów.

 

 

 


Według Wilsona nawet prosty akt trzymania drinka może powiedzieć o nas o wiele więcej, niż nam się wydaje czy też niż chcielibyśmy wyjawić.

 

 Sprawdź do której należysz grupy:

 

 1. Flirciarz

 

 Wśród tej grupy więcej jest kobiet niż mężczyzn. Cechy charakterystyczne to delikatne trzymanie kieliszka czy szklanki, z prowokacyjnie rozstawionymi palcami. Podczas sączenia alkoholu "Flirciara" często trzyma naczynie na wysokości biustu, by w ten sposób zwrócić na niego uwagę i zerka znad obrzeża naczynia, w celu nawiązania kontaktu wzrokowego. Kobiety z tej grupy czasem bawią się drinkiem, np. zanurzając w nim palec, a następnie go oblizując. Równie kokieteryjne zachowanie ze strony mężczyzny daje w tym przypadku największe szanse na nawiązanie znajomości z "Flirciarą".

 

 2. Plotkarz

 

 Także w tej grupie więcej jest kobiet. "Plotkary" mają tendencję do formowania się w grupy i obgadywania innych. Pozostałe cechy charakterystyczne to trzymanie kieliszka z winem za czaszę, nie za nóżkę, gestykulowanie ręką, w której trzyma się naczynie i wskazywanie za jego pomocą na różne obiekty i osoby. "Plotkary" często też pochylają się nad drinkiem, by móc toczyć konspiracyjne dyskusje. Grupa plotkujących kobiet najczęściej jest ze sobą silnie związana, dlatego zbliżenie się do nich może okazać się bardzo trudne.
 

 

 


3. Żartowniś

 

 "Żartowniś" może być zarówno kobietą, jak i mężczyzną. Osoby z tej grupy zazwyczaj sa serdeczne, uśmiechnięte, piją dla towarzystwa, które z reszą bardzo sobie cenią. "Żartownisie" często wybierają alkohole butelkowane i popijają napój krótkimi łykami, by móc cały czas w aktywny sposób uczestniczyć w towarzyskiej rozmowie. Przedstawiciele tej grupy najczęściej trzymają butelkę luźno, zaraz za szyjką. Chętnie poznają nowych ludzi, a zwłaszcza tych, którzy sami potrafią rozśmieszyć pozostałych imprezowiczów.

 

 4. Nieśmiały

 

 


Nieśmiałe osoby sprawiają wrażenie bardzo wycofanych, a sposób i tempo ich picia zawsze jest dostosowane do otoczenia. Nieśmiali zazwyczaj ukrywają swoje dłonie, a drink stanowi dla nich rodzaj społecznej podpory. Osoby te raczej nie wypuszczają naczynia z rąk, gdyż boją się, że ktoś go im wtedy zabierze. Bardzo rzadko też opróżniają szklanki czy kieliszki do końca, by "na wszelki wypadek" mieć jeszcze jeden łyk. Drinki wybierane przez "Nieśmiałych" zazwyczaj są nieduże, często mają słomkę, którą można mieszać napój w przerwach między piciem. Osoby z tej grupy niezwykle rzadko inicjują nowe znajomości, zbliżenie się do nich wymaga ogromnego wyczucia i cierpliwości. Da się ich "rozbroić" podbudowującymi ich ego komplementami.

 

 5. Królowa Lodu

 

 Przedstawicielkami tej grupy są chłodne i zdystansowane kobiety. Zwykle piją z kieliszka lub niskiej szklanki. Naczynie trzymane je pewnie, a ręka ułożona w poprzek ciała tworzy zniechęcającą barierę. Trudno jest nawiązać z nimi jakikolwiek kontakt.

 

 6. Playboy

 

 Do grupy tej należy oczywiście pewnien rodzaj mężczyzn."Playboy" zazwyczaj wybieraja napoje butelkowane lub decyduje się na drinki podawane w wysokich szklankach, które wykorzystuje jako sugestywne rekwizyty. Przedstawiciele tej grupy są zaborczy i często nawiązują kontakt dotykowy z towarzyszkami.

 

 7. Macho

 

 Są to pewni siebie i aroganccy mężczyźni. Najczęściej piją piwo z butelki lub mocne alkohole. Często też posługują się terytorialnymi gestami, określając w ten sposób "swoją przestrzeń". By zagarnąć jej dla siebie jak najwięcej, "Macho" odsuwają od siebie naczynie i wychylają się do tyłu na krześle.

 

 


8. Zastraszony

 

 Wśród tej grupy więcej jest mężczyzn, którzy bywają wojowniczy, ponieważ atak to najlepsza metoda obrony. Wybierają alkohol podawany w dużych szklankach lub butelkach, które stanowią dla nich symboliczną broń. Podczas rozmowy naczynie trzymają pewnie, często machając nim przed czyimś nosem. "Zastraszeni" często są przemądrzali, żartują w niewybredny sposób, nierzadko wdają się też w potyczki słowne.

Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.