Szukaj
ok
blogi
  1. 2012-12-28 sylwia24 | 
  2. 2012-12-24 molly | 
  3. 2012-12-17 euforia | 
  4. 2012-11-28 omerta13 | 
  5. 2012-11-11 unikate | 
  6. 2012-11-11 rastafarianka | 
  7. 2012-11-01 tomm001 | 
  8. 2012-10-08 Uzależniona28 | 
  9. 2012-10-06 psyche | 
  10. 2012-10-04 Loca | 
blogi statystyki
Już 152 osób założyło u nas bloga.
Napisaliście 237 notek
i komentarzy

Nie masz jeszcze swojego pamiętnika? Załóż go już teraz za darmo!
wszystkie aktualności
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, których posiłek bez sporego kawałka "mięcha" to nie posiłek...
dodano: Poniedziałek, 14 Styczeń 2013, 19:28:04
Naukowcy z Jerozolimy ustalili, że mięsne menu wcale nie musi podwyższać poziomu cholesterolu we krwi. By zniwelować niekorzystne właściwości mięsa wystarczy kieliszek czerwonego wina.
"Smak wraca na Ukrainę"
dodano: Poniedziałek, 14 Styczeń 2013, 18:17:18
Pamiętacie czasy palenia w barach i restauracjach? Zapewne większość z Was nie chciałoby do nich wracać. Zakaz palenia zwłaszcza tam, gdzie spożywa się posiłki, to rzecz konieczna. Ukraiński rząd dopiero w ubiegłym roku doszedł do takiego wniosku...
Inteligentny widelec
dodano: Poniedziałek, 7 Styczeń 2013, 20:50:12
Jeśli nie potrafisz poskromić apetytu i zmagasz się ze zbędnymi kilogramami, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Francuscy naukowcy stworzyli sztućce, które kontrolują ilość i szybkość, z jaką spożywamy nasze codzienne posiłki i uczą poprawnych nawyków.
Koniec swobody w produkcji i sprzedaży papierosów elektronicznych?
dodano: Piątek, 4 Styczeń 2013, 9:50:03
Komisja Europejska przygotowała projekt dyrektywy przewidujący wprowadzenie restrykcyjnego prawa uderzającego w producentów takich wyrobów. Powód? Brak wystarczających badań dotyczących wpływu elektronicznych papierosów na zdrowie...
Czy misie panda uzdrowią ludzi?
dodano: Czwartek, 3 Styczeń 2013, 8:35:24
Wyniki najnowszych badań prowadzonych przez chińskich naukowców dają nadzieję na opracowanie nowych, lepszych antybiotyków. Innowacyjny lek bazowałyby na substancji znajdującej się w... krwi pandy.

Pić, czy nie pić - oto jest pytanie...

Pić, czy nie pić - oto jest pytanie... Alkohol to wszędobylski towarzysz spotkań prywatnych i służbowych. Czy bycie abstynentem utrudnia życie? Jak ten ten świadomy, indywidualny wybór pozostania trzeźwym wpływa na kontakty międzyludzkie?
W wielu branżach sporo zależy od tego, czy dana osoba potrafi wzbudzać sympatię. Dziś znaczna część rytuałów biznesowych kręci się wokół alkoholu. Jak wiadomo, jest on narzędziem ułatwiającym przełamywanie lodów i integrację. Jego brak to niejako kolejna przeszkoda, z którą trzeba się zmierzyć zwłaszcza wtedy, gdy wszyscy inni piją.
Niestety - biznesmeni, którzy stronią od alkoholu - z powodów zdrowotnych, religijnych czy po prostu dlatego, że go nie lubią - w wielu sytuacjach mogą odnieść wrażenie, że są "dziwolągami". Co więcej, ich zawodowy rozwój może być przez to hamowany.
Tak samo wyglądają kontakty czysto prywatne, towarzyskie. W wielu kręgach alkohol jest podstawowym elementem weekendu. Nie pijesz, nie bawisz się... Albo co gorsze, zrobią z Ciebie kierowcę i będziesz musiał użerać się z nietrzeźwymi kompanami aż przybiją przysłowiowego gwoździa.
Otoczenie oczekuje od ciebie, że będziesz pił. Procentowe trunki są wpisane w towarzyskie i zawodowe życie. Przyznanie się do abstynencji sprawia, że inni zaczynają podchodzić do nas z pewną dozą nieufności i ostrożności. Abstynenci rzucają na siebie podejrzenie o nieumiejętność dostosowania się do reguł gry.
W nieco lepszej sytuacji od niepijących mężczyzn są niepijące kobiety. Od płci brzydszej wciąż niejako oczekuje się gotowości do picia alkoholu i szaleństw, ale już ostro imprezująca przedstawicielka płci pięknej ściąga na siebie krytykę. Kobiety są dyskryminowane w pracy z wielu powodów, ale tak się składa, że astynencja nie jest jednym z tych najbardziej dominujących.
Nie pijesz. Czy musisz ulegać ogólnej presji? Niekoniecznie, gdyż trzeźwość i sukces nie wykluczają się wzajemnie.
Wyniki badań naukowych potrwierdzają wprawdzie, że abstynentom trudniej jest wspinać się na kolejne szczeble korporacyjnej drabiny - osoby umiarkowanie pijące zarabiają więcej niż abstynenci, ale też więcej niż osoby pijące dużo. Nie ulega jednak wątpliwościom, że pewne środowiska branżowe sprzyjają nadmiernemu piciu i rozwinięciu uzależnienia od alkoholu. To chyba większy problem niż dłuższe dochodzenie do awansu...

Copyright © 2008-2010 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.
Autoagresja