Szukaj
ok
blogi
  1. 2012-12-28 sylwia24 | 
  2. 2012-12-24 molly | 
  3. 2012-12-17 euforia | 
  4. 2012-11-28 omerta13 | 
  5. 2012-11-11 unikate | 
  6. 2012-11-11 rastafarianka | 
  7. 2012-11-01 tomm001 | 
  8. 2012-10-08 Uzależniona28 | 
  9. 2012-10-06 psyche | 
  10. 2012-10-04 Loca | 
blogi statystyki
Już 152 osób założyło u nas bloga.
Napisaliście 237 notek
i komentarzy

Nie masz jeszcze swojego pamiętnika? Załóż go już teraz za darmo!
wszystkie aktualności
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, których posiłek bez sporego kawałka "mięcha" to nie posiłek...
dodano: Poniedziałek, 14 Styczeń 2013, 19:28:04
Naukowcy z Jerozolimy ustalili, że mięsne menu wcale nie musi podwyższać poziomu cholesterolu we krwi. By zniwelować niekorzystne właściwości mięsa wystarczy kieliszek czerwonego wina.
"Smak wraca na Ukrainę"
dodano: Poniedziałek, 14 Styczeń 2013, 18:17:18
Pamiętacie czasy palenia w barach i restauracjach? Zapewne większość z Was nie chciałoby do nich wracać. Zakaz palenia zwłaszcza tam, gdzie spożywa się posiłki, to rzecz konieczna. Ukraiński rząd dopiero w ubiegłym roku doszedł do takiego wniosku...
Inteligentny widelec
dodano: Poniedziałek, 7 Styczeń 2013, 20:50:12
Jeśli nie potrafisz poskromić apetytu i zmagasz się ze zbędnymi kilogramami, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Francuscy naukowcy stworzyli sztućce, które kontrolują ilość i szybkość, z jaką spożywamy nasze codzienne posiłki i uczą poprawnych nawyków.
Koniec swobody w produkcji i sprzedaży papierosów elektronicznych?
dodano: Piątek, 4 Styczeń 2013, 9:50:03
Komisja Europejska przygotowała projekt dyrektywy przewidujący wprowadzenie restrykcyjnego prawa uderzającego w producentów takich wyrobów. Powód? Brak wystarczających badań dotyczących wpływu elektronicznych papierosów na zdrowie...
Czy misie panda uzdrowią ludzi?
dodano: Czwartek, 3 Styczeń 2013, 8:35:24
Wyniki najnowszych badań prowadzonych przez chińskich naukowców dają nadzieję na opracowanie nowych, lepszych antybiotyków. Innowacyjny lek bazowałyby na substancji znajdującej się w... krwi pandy.

Męska twarz depresji

W powszechnej opinii depresja to choroba, która dotyka głównie kobiet. Faktycznie - mężczyźni chorują na nią dwa razy rzadziej - jednak depresja u płci brzydszej jest zjawiskiem niedocenianym, zwłaszcza pod względem powagi zaburzenia.


Większa częstotliwość występowania depresji u kobiet niż u mężczyzn może mieć związek z tym, że panowie z większą trudnością przyznają się do tej choroby zarówno przed innymi, jak i przed samymi sobą. Depresję postrzegają jako słabość, na którą nie powinni sobie pozwolić i jako zagrożenie dla ich poczucia męskości.


Niechęć do szukania pomocy wynika z powszechnie panujących stereotypów dotyczących płci oraz z różnic w wychowaniu dziewczynek i chłopców. Ci od małego są uczeni, że nie powinni okazywać słabości, muszą być silni i zaradni oraz że "mężczyźni nie płaczą". Co więcej, rodzice przeprowadzają z chłopcami mniej rozmów, zadają mniej pytań, to raczej dziewczynki mają przyzwolenie na otwarte okazywanie swojego smutku.


Można powiedzieć, że panowie z powodu depresji cierpią podwójnie. Z jednej strony w związku z tym, że choroba się u nich pojawiła, a z drugiej strony, że uważają, że sami powinni sobie z nią poradzić, a skoro tak się nie dzieje, to uwłacza ich męskości.


Panowie mają ponadto w zwyczaju maskowanie swoich zaburzeń psychicznych na różne sposoby, zwykle przez podejmowanie działań destrukcyjnych, np. uciekanie w alkohol, hazard czy inne nałogi. Przedstawicieli brzydszej płci cechuje też mniejsza zdolność do mówienia o swoich uczuciach, co wynika z innej niż u kobiet budowy mózgu.Co ciekawe, depresja u mężczyzn przebiega w nieco inny sposób niż u kobiet. Zdecydowanie rzadziej odczuwają oni smutek i spadek nastroju. Najpierw pojawiają się u nich takie dolegliwości jak bóle głowy, mięśni, brzucha, zmęczenie, bezsenność czy brak apetytu. Często stają się też drażliwi, mają nagłe wybuchy złości i stają się agresywni. W miarę jak choroba postępuje, zanika u nich chęć do życia i wykonywania dotychczasowych obowiązków czy jakichkolwiek czynności. Mężczyzni chorujący na depresję nie są zdolni do pracy, wycofują się z życia społecznego, unikają kontaktów z rodziną i przyjaciółmi, tracą zainteresowanie seksem. Towarzyszy im w tym wszystkim silne poczucie winy, które łatwo może doprowadzić do prób samobójczych.Zdaniem specjalistów można wyróżnić dwa podstawowe czynniki, które mogą doprowadzić mężczyzn do depresji. Pierwszym z nich są zaburzone relacje z najbliższymi, a więc problemy w małżeństwie, separacja czy rozwód, natomiast drugim sa kłopoty związane z pracą. Depresję wywołać może zarówno jej utrata, jak i brak oczekiwanego awansu, czy degradacja na niższe stanowisko. Niekiedy u panów pojawiają się objawy depresji po urodzeniu dziecka przez partnerkę. Wynika to z subiektywnego poczucia odsunięcia na dalszy plan, poczucia odrzucenia i zaniedbania.

Copyright © 2008-2010 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.
Autoagresja