Ofiara operacji plastycznych

Hang Mioku
Hang Mioku po wielu...
Porównanie twarzy Hang...
Hang Mioku przed...
Hang Mioku po wielu...

Hang Mioku jest 48-letnią, uzależnioną od operacji plastycznych Koreanką.


W wieku 28 lat, gdy była atrakcyjną młodą kobietą, poddała się pierwszemu zabiegowi zmieniającemu wygląd twarzy. Był to zalewie wstęp do chirurgicznych poprawek urody, które zamierzała wykonać, dlatego wkrótce potem przeprowadziła się do Japonii, gdyż dostęp do chirurgii plastycznej jest tam łatwiejszy.


Kolejne zabiegi, którym się poddawała doprowadziły z biegiem czasu do tego, że jej twarz zaczęła puchnąć, stała się nalana, niesymetryczna i w końcu zupełnie utraciła ludzki wygląd.


Uzależnienie od operacji plastycznych nie pozwalało jej na dostrzeżenie oszpecenia i wciąż popychało ją do poddawania się kolejnym zabiegom. W pewnym momencie lekarze zaczęli odmawiać przeprowadzenia ich, widząc w obsesji Koreanki przejaw choroby psychicznej.
Po kilku latach chora Hang Mioku wróciła do ojczyzny, gdzie rodzina namówiła ją do podjęcia leczenia. Terapia została jednak przerwana zanim nastąpiła poprawa stanu psychicznego pacjentki.


Udało jej się znaleźć lekarza, który nie tylko zgodził się na zrobienie kolejnych zastrzyków z silikonu, ale także ofiarował strzykawkę i zapasy preparatu do domowego użytku... Gdy te się wyczerpały, Mioku zaczęła wstrzykiwać sobie w twarz zwykły, kuchenny olej do smażenia…
Twarz Koreanki spuchła do gigantycznych rozmiarów i wyglądała tak przerażająco, że stała się obiektem zainteresowania szerszego otoczenia. W telewizji wyemitowano film dokumentalny o jej życiu oraz zorganizowano zbiórkę pieniędzy, by sfinansować kolejną operację, ale tym razem pomagającą w odzyskaniu normalnego, ludzkiego wyglądu.


Podczas pierwszej rekonstrukcyjnej operacji Koreanki usunięto z jej twarzy 60 gramów obcej substancji, natomiast z szyi - 200 gramów. Mimo wysiłków lekarzy Hang Mioku nigdy już jednak nie odzyska dawnego wyglądu.

Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.