Ośrodek Terapii Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Jeżówce
Adres:Jeżówka 166 A
3.33333
387
Ocena:
Województwo:małopolskie
Tel:32 626 08 00
Fax:Informacja nie została podana

Specjalistyczna Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza, Ośrodek Terapii Uzależnień Dzieci i Młodzieży jest ośrodkiem skierowanym na pomoc dzieciom, młodzieży, która ma problemy z nadużywaniem środków psychoaktywnych, problemy wieku dorastania (niemożność porozumienia się z rówieśnikami, rodzicami, rodzeństwem, dorosłymi). Placówka znajduje się na terenie województwa małopolskiego, w Jeżówce w powiecie olkuskim.
Jest to ośrodek terapeutyczny, sprawujący całodobową, kompleksową opiekę nad młodymi ludźmi. Placówka łączy w sobie oddział szpitalny, gdzie koszty leczenia pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia i nowoczesną specjalistyczną placówkę opiekuńczo - wychowawczą, w której prowadzona jest terapia odwykowa. Rodzic może umieścić w niej swoje dziecko, bez wyrażenia przez nie zgody.
Placówka oferuje zarówno zajęcia indywidualne jak i grupowe, zapewnia dobrze przygotowaną kadrę m.in.: terapeutę uzależnień, lekarza psychiatrę, terapeutę, psychologa, pedagoga, wychowawcę, konsultacje psychiatryczne, zajęcia relaksacyjne, ogólno-rozwijające, dydaktyczne, edukacyjne, terapię zajęciową i szereg innych.
Zainteresowani umieszczeniem dziecka w Ośrodku Terapii Uzależnień w Jeżówce znajdą potrzebne informacje w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie na terenie całego kraju.

 

 

W ofercie:

 

 


- terapia indywidualna i grupowa dla 17 podopiecznych w wieku 16 - 18 lat, uzależnionych od substancji psychoaktywnych, prowadzona przez kadrę medyczną NZOZ "Nowy Szpital" w Olkuszu w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia

Placówka zapewnia:
 

 


- całodowbową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i psychologicznej oraz specjalistów terapii zajęciowej

- dostęp do kształcenia zgodnie z możliwościami intelektualnymi

- komfortowe warunki mieszkaniowe, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

- pełne wyżywienie

- salę komputerową, pokoje do wypoczynku, pokój gościnny, 2 aneksy kuchenne

- różne formy wypoczynku w ramach zajęć organizowanych przez wychowawców: np. kulinarne, majsterkowanie, teatralno - literackie, sportowo - rekreacyjne, relaksacyjne

Placówka prowadzi:
- Placówka zamknięta
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się
368 / 374
Już głosowałeś na tą placówkę
Błąd w przyjmowaniu głosu
Głos został przyjęty
Copyright © 2008-2018 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.