Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Szansa na rodzimy hit - cydr z polskich jabłek

dodano: Poniedziałek, 17 Grudzień 2012, 14:15:14

Resort finansów podjął kroki, dzięki którym Polska może stać się krajem cydrem płynącym... Władze chcą obniżyć akcyzę na cydr oraz znieść obowiązek banderolowania butelek z tym alkoholem. Przedstawiciele branży winiarskiej liczą na spory zysk...
Pozwoli to na wykorzystanie ogromnego potencjału polskich sadów, który do tej pory był skutecznie tłumiony poprzez niekorzystne przepisy. Według przedstawicieli branży rodzimy cydrowy rynek może urosnąć nawet dziesięciokrotnie w ciągu kilku lat.
Obecnie polski rynek cydru, czyli alkoholu z przefermentowanego soku dojrzałych jabłek, jest bardzo mały. Pojedyncze butelki z tym napojem pojawiają się głównie w delikatesach bądź sklepach specjalistycznych.
Dzięki nowym przepisom już od stycznia miłośnicy jabłkowego trunku będą mogli go kupić taniej, a wkrótce będzie dostępny w coraz większej liczbie sklepów.
Cydr zyskał juz ogromną popularność m.in. w Wielkiej Brytanii, w północnej części Francji i Hiszpanii, a coraz chętniej piją go też Austriacy, Niemcy i mieszkańcy krajów bałtyckich.

15 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.