Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Polacy kochają słodycze...

dodano: Piątek, 14 Grudzień 2012, 7:54:57

Łakocie zajmują aż 14% przeciętnego koszyka zakupowego Polaka. Chętnie kupujemy przede wszystkim ciastka, czekolady, praliny, lody, wafelki, lizaki i cukierki.
80% Polaków kupuje czekolady w tabliczkach, 50% sięga po produkty typu mieszanki i bombonierki, a około 33% - po praliny i czekoladki sprzedawane na wagę. Najwięcej osób spożywa czekoladowe wyroby średnio 2-3 razy w miesiącu, ale istnieje też stosunkowo duża grupa osób (prawie 14%), które czekoladą zajadają się częściej niż raz w tygodniu. W ubiegłym roku sprzedaż słodyczy czekoladowych osiągnęła kwotę 4,7 miliarda złotych.
Lubimy też lody, jemy ich dużo zwłaszcza w sezonie letnim. Szacunkowo w ciągu roku przeciętny Polak spożywa blisko 4,2 litra tego przysmaku.
Z kolei segment ciastek i wafelków osiągnął w ostatnim roku wartość około 2,8 miliarda złotych.
Jeśli chodzi o cukierki i lizaki, to zajmują one blisko 17,2% rynku słodyczy w naszym kraju. Szacuje się, że przeciętny Polak zjada kilogram cukierków rocznie, a co ciekawe, największą popularnością cieszą się u nas różnego rodzaju żelki. Chętnie sięgamy też po cukierki twarde, sugusy, pudrowe, czy krówki i cukierki nadziewane. W ostatnim roku wartość rynku cukierków wyniosła niemal 1,2 miliarda złotych.

 

 

Nie widzimy nic złego w osładzaniu sobie życia, jednak apelujemy o umiar i ćwiczenie silnej woli. Przymykamy oko jedynie podczas Świąt Bożego Narodzenia...

 

 

Wszystkim łasuchom przypominamy, że od słodyczy także można się uzależnić...

18 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.