Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Czekoladowa broń na kaszel

dodano: Poniedziałek, 10 Grudzień 2012, 12:54:38

Brytyjscy naukowcy odkryli, że gorzka czekolada może być skutecznym lekarstwem na przewlekły kaszel. Wyniki ich badań wskazują, że zawarta w ziarnach kakao teobromina można zmniejszyć jego uporczywe objawy.
Codzienne spożywanie batonika z ciemnej czekolady może wieć zastąpić zażywanie kodeiny, gdyż dostarcza wystarczającej ilości teobrominy, pomocnej w leczeniu przewlekłego kaszlu. Alkaloid ten może blokować działanie nerwów czuciowych, co z kolei zatrzymuje odruchu kasłania. Spożywanie czekolady może więc przynieść ulgę osobom borykającym się z przewlekłym kaszlem bez konieczności przyjmowania farmaceutyków.
Uwaga - sposób ten jest wskazany wyłącznie u osób nie mających problemów z nadwagą. Dobrze by było, by taka czekoladowa terapia nie stała się codzinnym nawykiem po uleczeniu kaszlu.
Teobromina występuje przede wszystkim w ziarnach kakao (około 1,8%), ale także w herbacie i yerba mate. Gorzka czekolada zawiera około 10 gramów teobrominy na kilogram, natomiast mleczna - już o połowę mniej. Alkaloid pobudza czynność serca oraz rozszerza naczynia krwionośne. Dodatkowo jest pomocna w leczeniu astmy zwiotczając mięśnie gładkie, również te znajdujące się w oskrzelach.

22 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.