Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Piwny brzuch - słabsze kości

dodano: Wtorek, 4 Grudzień 2012, 9:32:17

To mit, że osteoporoza jest domeną kobiet po menopauzie. Wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców świadczą, że picie dużych ilości piwa wiąże się ze zwiększoną łamliwością kości.
Okazuje się więc, że osteoporoza bardzo szybko może dopaść także mężczyzn z okrągłym piwnym brzuchem.
Naukowcy przeprowadzili badanie z udziałem 35 otyłych panów po trzydziestym roku życia. Podzielono ich na dwie grupy: pierwszą stanowili mężczyźni o tkance tłuszczowej rozkładającej się pod skórą na całej powierzchni ciała, natomiast drugą - panowie z tzw. piwnym brzuchem, czyli tłuszczem odkładającym się przede wszystkim tam, gdzie powinien znajdować się inny czteropak...
Otyłość brzuszna wynika nie tylko z nadmiaru piwa w diecie, ale też np. z siedzącego trybu życia. Ten rodzaj otyłości jest szczególnie niebezpieczny i najbardziej naraża np. na choroby serca. Jak się równiez okazuje,  mężczyźni z dużymi brzuchami mają ponadto słabsze kości, o niższej gęstości.
Z czego to wynika? Zdaniem badaczy zwiększona łamliwość kości może być powiązana z niższym poziomem hormonu wzrostu, ktory występuje u panów z otyłością brzuszną. Co więcej, otrzewna tkanka tłuszczowa wydziela pewne cząsteczki, które wywołują stan zapalny osłabiający tkankę kostną.

27 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.