Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Chcesz być zdrowy, nie pij słodkich, gazowanych napojów...

dodano: Środa, 28 Listopad 2012, 8:24:04

Chcesz być zdrowy, nie pij słodkich, gazowanych napojów. Zdaniem szwedzkich naukowców już jeden dziennie dramatycznie zwiększa ryzyko zachorowania na agresywny nowotwór prostaty.
Okazuje się więc, że zamiłowanie do słodzonych napojów grozi nie tylko nadwagą i otyłością czy próchnicą zębów, ale zwiększa także ryzyko śmiertelnego schorzenia.
Naukowcy przez 15 lat badali grupę 8000 mężczyzn w wieku 45-73 lata. W tym czasie regularnie analizowali  wyniki badań wolontariuszy oraz informacje, które zapisywali oni w dzienniczkach spożywanych posiłków i wypijanych napojów. Specjaliści zaobserwowali, że wypijanie zaledwie jednego słodkiego napoju gazowanego dziennie zwiększa ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o 40%.
Wyniki badania wykazały ponadto, że dieta obfitująca w węglowodany, czyli m.in. biały ryż czy makaron, o 31% zwiększa ryzyko zachorowania na łagodniejsze formy raka prostaty, które często nie wymagają żadnego leczenia. Z kolei spożywanie słodkich płatków śniadaniowych podnosi zagrożenie zachorowania na nowotwór o 38%.
Panowie - odżywiajcie się zdrowo i pozbyjcie się złych nawyków, takich jak sięganie po słodkie gazowane napoje. Pamiętajcie, że w Waszym przypadku rak prostaty jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym po raku płuc.

35 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.