Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Sielska wieś - raj dla umysłu

dodano: Poniedziałek, 19 Listopad 2012, 8:24:45

Zdaniem amerykańskich naukowców życie w mieście wyjątkowo nie służy kondycji mózgu. Powoduje problemy z pamięcią, zaburzenia funkcji poznawczych i postarza umysł.
W przeprowadzonym przez nich badaniu wzięło udział prawie 15 tysięcy mężczyzn i kobiet w wieku powyżej 50 lat. Badacze porównali skład powietrza w mieście i na wsi i ustalili, jak zaobserwowane znaczące różnice w ilości zanieczyszczeń na tych obu obszarach mają się do kondycji umysłu ich mieszkańców.
Związek pomiędzy słabszymi zdolnościami poznawczymi a zamieszkiwaniem na terenach bardziej zanieczyszczonych okazał się bardzo silny. Osoby w podeszłym wieku mieszkające w mieście mają mózgi o trzy lata starsze niż ich rówieśnicy ze wsi.
Wiadomo też, że zanieczyszczenie powietrza wpływa na wzrost zachorowań na schorzenia układu krążenia i oddechowego, a nawet przedwczesnej śmierci ludzi starszych.
Amerykanie na starość proponują więc przeprowadzkę z miasta na wieś. Pozwoli to na zachowanie rewelacyjnej kondycji umysłu i dobrego zdrowia na dłużej.

46 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.