Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Lubisz oglądać telewizyjne programy o tematyce kulinarnej? Przeczytaj...

dodano: Czwartek, 15 Listopad 2012, 9:56:58

Coraz większą popularnością wśród Polaków cieszą się telewizyjne programy o tematyce kulinarnej. Lubimy podpatrywać słynnych mistrzów kuchni w akcji, którzy przybliżają nam specjały z kuchni całego świata. Powinni być dla nas zatem doskonałym źródłem inspiracji...
 Okazuje się jednak, że oglądanie gotowania na ekranie może mieć negatywny efekt. Zdaniem amerykańskich naukowców zamiast czerpać kulinarne inspiracje od słynnych szefów kuchni, wolimy w trakcie oglądania show raczyć się niezdrowymi przekąskami.
Wiadomo, że bierne oglądanie telewizji jest jedną z przyczyn nadwagi i otyłości. Przesiadywanie przed telewizorem nie tylko wzmaga ochotę na niezdrowe przekąski, ale także powoduje, że sięgamy po nie mechanicznie. Takie podjadanie rzadko wynika z prawdziwego głodu, zazwyczaj są to typowe "zachcianki".
Wyniki najnowszych badań świadczą, że programy o tematyce kulinarnej szczególnie wzmagają ochotę na słodycze.
Jeśli i Wy lubicie oglądać kulinarnych mistrzów w akcji, proponujemy, by zamiast prowiantu na czas trwania programu zaopatrzyć się raczej w notes i długopis. Zapisywanie przepisów na ciekawe dania i próbowanie odtwarzania ich we własnej kuchni nie tylko poszerzy kulinarne horyzonty, ale też skłoni do celebracji posiłków i ograniczy bezmyślne pochłanianie bezwartościowych przekąsek.

50 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.