Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Czy piękne może być brzydkie, a brzydkie może być piękne?

dodano: Poniedziałek, 12 Listopad 2012, 7:49:20

Kolorowe czasopisma i media dyktują dziś określone standardy piękna. Sprostanie im nie jest łatwe, wymaga interwencji skalpela i nieustannego, wręcz paranoicznego dbania o wygląd zewnętrzny.
Niemiecki projektant Meike Harde postanowił udowodnić, że modyfikowane w programach graficznych fotografie mają się nijak do realnych kobiet.
W swojej wystawie zatytułowanej "Zbyt piękne, by było prawdziwe", zaprezentował serię kobiecych masek dokładnie zasłaniających oczy oraz usta, stworzonych na podstawie zdjęć popularnych celebrytek.
Do udziału w projekcie artysta zaprosił uczestniczki wystawy w Saarbruecken w Niemczech. Niektóre z nich nałożyły maski i przechadzały się w nich po salach wystawowych. Ich sztuczność wywoływała reakcje zdziwienia, konsternacji i niepokoju u innych. Maski bynajmniej nie dodawały kobietom uroku – uczyniły ich urodę karykaturalną i straszną.

 

 

Celem projektanta było pokazanie, że promowany za pomocą programów graficznych kanon "idealnej" urody jest nierealny, a w zestawieniu z prawdziwą ludzką twarzą może być zwyczajnie brzydki.

54 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.