Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

14%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
49%
zdecydowanie nie

Polaków problemy ze snem powszednim

dodano: Piątek, 9 Listopad 2012, 11:27:24

Sen jest najlepszym lekarstwem, w dodatku dostępnym za darmo. Nie korzystamy jednak z niego tak, jakbyśmy mogli, co niestety przekłada się na gorszą jakość naszego życia.
Zdrowy sen zakłóca nam stres, który według sondażu przygotowanego przez TNS Polska, odczuwa aż 61% Polaków. Prawie połowa z nas ma w związku z nim problemy ze snem i bardzo często po przebudzeniu nie czuje się wyspana.

 Co najczęściej spędza nam sen z powiek? Problemy w pracy, zła sytuacja finansowa, szybkie tempo życia i inne, mniejszego bądź większego kalibru problemy życia codziennego.
Co czwarty Polak sypia w tygodniu pracy mniej niż 6 godzin na dobę, 53% powraca w nocy myślami do stresujących momentów minionego dnia, a 47% po przebudzeniu nie czuje się wypoczęta. Okazuje się, że kobiety śpią gorzej i denerwują się częściej niż mężczyźni. 
Kto śpi najkrócej? Są to głównie miłośnicy telewizji, oglądający ją przez ponad 6 godzin dziennie oraz osoby rozwiedzione lub żyjące w separacji.
Jak Polacy radzą sobie z bezsennością? By utulić się do snu, najczęściej palą papierosy, słuchają muzyki, rozmawiają z bliskimi, sięgają po uspakajające środki ziołowe lub po prostu liczą owce... Tak naprawdę nie wiemy, jak radzić sobie z problemami ze snem.
W weekendy nadrabiamy straty - 66% Polaków śpi podczas nich średnio po 8 godzin na dobę.

55 / 3125
Copyright © 2008-2024 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.