Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Pomijanie śniadań zmienia kaloryczną perspektywę reszty dnia...

dodano: Czwartek, 18 Październik 2012, 13:59:58

Nie jadasz śniadań? Twój mózg zrobi w ciągu dnia wszystko, by nadrobić stracone kalorie, może nawet z nawiązką...

 

 

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili eksperyment, którego wyniki potwierdzają, że śniadanie powinno być najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Zwłaszcza wtedy, gdy troszczymy się o swoją sylwetkę. Pomijanie śniadań zmienia kaloryczną perspektywę reszty dnia... 
Badanie rezonansem magnetycznym 21 szczupłych ochotników ujawniło, jakie pułłapki czyhają na osoby nie jedzące śniadań. Tłuste dania i pokarmy stawały się dla nich wyraźnie bardziej atrakcyjne w ciągu dnia, dlatego też pochłaniali więcej kalorii, chociażby na lunch.

Podczas sesji uczestnikom badania pokazywano zdjęcia pokarmów. Jednego dnia eksperyment prowadzono, gdy byli oni na czczo, a drugiego - półtorej godziny po dużym śniadaniu o wartości energetycznej około 730 kcal.
 
Jak się okazało, pominięcie śniadania zmieniało reakcję mózgu na wysokokaloryczne produkty - zwiększała się aktywność kory okołooczodołowej, która odpowiada m.in. za postrzeganie "uroku jedzenia".
Wyeliminowanie  śniadania z codziennego menu sprawia, że na lunch pochłaniamy srednio o 1/5 kalorii więcej. Śniadanie tłumi apetyt i stabilizuje poziom cukru, dlatego jeśli zależy ci na zdrowiu, a do tej pory je pomijałeś - zmień to.

77 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.