Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Wegetarianie są zdrowsi od mięsożerców i żyją od nich dłużej

dodano: Środa, 17 Październik 2012, 7:47:26

Wyniki najnowszych amerykańskich badań potwierdzają - wegetarianie są zdrowsi od mięsożerców i żyją od nich dłużej.
Okazuje się, że niejedzący mięsa mężczyźni żyją średnio 6 lat dłużej, natomiast kobiety nawet 9 lat dłużej niż zwolennicy mięsnych wyrobów.
W czym tkwi ich sekret długowieczności? Dieta bogata w warzywa i owoce to nie wszysktko, wegetarianie z reguły prowadzą zdrowszy styl życia, w którym najważniejsza jest świadomość tego jak i co się je.
Jak potwierdzają badania, osoby, które wykluczyły mięso ze swojej diety bardziej świadomie dobierają jej składniki i zwracają uwagę na ich wartości odżywcze. Ponadto, zdaniem samych zainteresowanych, wegetarianizm poszerza kulinarne horyzonty i zachęca do eksperymentowania w kuchni i poznawania nowych smaków. To mit, że jarska dieta jest nudna.
Wyniki najnowszego badania świadczą też, że wegetarianie zdecydowanie bardziej dbają o swoje zdrowie niż mięsożercy. Są bardziej aktywni, pamiętają o regularnych ćwiczeniach, ale też rzadziej sięgają po używki, a zwłaszcza papierosy. Okazuje się, że przeciętny wegetarianin jest aż o 13 kilogramów lżejszy od przeciętnego zjadacza mięsa w tym samym wieku.
Jeśli więc chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem aż do 80-tki, pomyśl o przejściu na dietę wegetariańską... Jeśli już to zrobiłeś, jesteś na debrej drodze do długowieczności...

80 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.