Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

13%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
50%
zdecydowanie nie

Złe wiadomości w prasie i mediach niszczą psychikę kobiet

dodano: Piątek, 12 Październik 2012, 13:59:03

Zdaniem kanadyjskich naukowców psychika płci pięknej bardzo źle reaguje na napływające nieustannie z wielu stron negatywne informacje, np. o morderstwach czy wypadkach.
Przeprowadzili oni eksperyment z udziałem 60 osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zadaniem wszyskich uczestników było przeczytanie zestawów wycinków prasowych, przy czym część wiadomości była negatywna - dotyczyły np. morderstw czy wypadków - a część neutralna, np. informacje o premierach filmowych.
Następnie u uczestników zbadano poziom stresu. Jak się okazało, panie które czytały negatywne wiadomości, miały wyraźnie podwyższony poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Pdobnego zjawiska nie zaobserwowano natomiast u panów.


 


Wynika z tego, że złe informacje płynące z prasy i mediów czynią kobiety bardziej podatne na stres i niekorzystnie wpływają na ich reakcje psychologiczne na późniejsze stresujące sytuacje.

 Ciekawe jest to, że mimo, że kobiety są bardziej podatne na stresujące czynniki, to jednak żyją o kilka dobrych lat dłużej niż mężczyźni.

85 / 3125
Copyright © 2008-2020 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.